Hlavní stránka
Zájezdy
Srí Lanka

Silvestr na Šrí LanceNadělte si pod stromeček opravdový odpočinek po předvánočním shonu a vydejte se s námi na Šrí Lanku – malý ostrov s nepřebernými možnostmi. Cestu začneme vskutku impozantně – u "Lví skály" v Sígiriji a v buddhistických jeskynních chrámech v Dambulle. Další zastávkou budou voňavé zahrady koření v Matalé a město Kandy s proslulým chrámem Buddhova zubu. Při jízdě divokou přírodou Centrální vysočiny spatříme nespočet vodopádů, mlžné lesy, rododendrony a koloniální městečka. Ještě než se ponoříme do vod Indického oceánu, projdeme si opevněné centrum přístavu Galle a jeho půvabné koloniální uličky. Příchod nového roku pak oslavíme na pláži koupáním či výlety do okolí.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Očkování a zdrav. příprava:

Povinné ukončené očkování proti Covid-19.

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Kolombo – Sígirija: přílet do Kolomba a pokračování do Arankele , kde stojí dosud obývaný lesní klášter , legendární příbytek mudrce Malijadévy; příjezd do Sígirji s proslulou "Lví skálou" .
3. den: Sígirija Kandy: impozantní skalní pevnost s jeskyněmi a freskami obklopená zahradami; buddhistický chrám v Dambulle a zahrady koření v Matalé; příjezd do Kandy.
4. den: Kandy – Nuvara Elija : město na březích jezera – místní botanická zahrada, chrám Buddhova zubu ; v podvečer koloniální městečko Nuvara Elija a jedinečné scenérie Šrílanské vysočiny – cestou zastávka u vodopádu.
5. den: Vysočina – Haputale: jízda zvlněnou horskou krajinou s vodopády a čajovými plantážemi , náhorní plošina Horton's Plains – procházka na „Konec světa ".
6. den: Haputale – Galle Ahangama: cesta na pobřeží Indického oceánu přes Galle – bývalý holandský přístav se středověkou pevností a spletí půvabných koloniálních uliček; dojezd k moři.
7. den: Ahangama : 2 dny v letovisku – novoroční oslavy a odpočinek na pláži s možností vodních sportů; fakultativní výlety do okolí.
9. den: Ahangama – Praha: rozloučení s mořem; přejezd zpět do Kolomba a odlet, přílet domů 10. den.

25.12. - 03.01.22 sobota - pondělí
snídaně letecky (Praha)
64 800 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků)
  • pronajaté mikrobusy
  • 8x hotel *** se snídaní
  • silvestrovská večeře
  • vstupné do památkových objektů dle programu
  • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • Povinný PCR test po příletu na Šrí Lanku + povinné pojištění – 1200 Kč
  • šrílanské vízum – 1100 Kč
  • jednolůžkový pokoj – 5900 Kč