Magická zákoutí JaponskaVypravte se s námi odhalit další krásy a tajemství Japonska. Poznejte tradiční rituály i strhující souboje nejlepších zápasníků sumó. Uvidíte překrásné přírodní scenérie Japonských Alp a historické město Macumoto s majestátním Vraním hradem. Přímo do srdce vás zasáhne po staletí neměnná stoická krása hrdého a spirituálního polostrova Izu. Navštívíte Nagoju, kde se tradice statečných samurajů potkávají se stejně slavným symbolem japonské ekonomické síly reprezentované slavnou firmou Toyota. Poznáte také méně známá, ale o to magičtější zákoutí Kjóta. Čeká vás i skvělým jídlem proslavená Fukuoka a ostrov Kjúšú s okouzlujícím národním parkem Aso. A pokud se vám nebude chtít ještě s Japonskem rozloučit, můžete si na závěr přidat individuálně několik dní v tropickém ráji – na ostrově Okinawa v souostroví Rjúkjú.
Poznámka:

Možnost individuálního prodloužení na ostrově Okinawa – více informací v kanceláři.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Tokio : přílet, přejezd vlakem do centra a ubytování.
3. den: okio – Izu Hantó : šinkansenem na historický poloostrov Izu – cestou po scénickém východním pobřeží navštívíme půvabná přístavní městečka Itó a Šimoda; přenocujeme v japonském hotelu v tradičním stylu , poté se osvěžíme a uvolníme koupelí v přírodním horkém vřídle .
4. den: Izu Hantó – Tokio: procházka nádhernou přírodou poloostrova – Sedm vodopádů Kawazu ; odpoledne prohlídka chrámového městečka Šuzendži – hlavní chrám před 1200 lety založil slavný buddhistický mnich Kóbó Daiši; příjemná koupel v termálních lázních onsen .
5. den: okio : dopoledne procházka romantickou retročtvrtí Janaka s chrámy Gjokurindži a Endžudži; odpoledne strhující atmosféra slavného turnaje sumó , včetně příchodu nejvyšší třídy jokozuna, hlavních zápasů a ceremonie s luky; procházka malebnou čtvrtí Kagurazuka, která nás vrátí zpět časem a ukáže nám Tokio před sto lety .
6. den: okio – Fudži : expresem do oblasti Pěti jezer Fudži – procházka přírodou v okolí jezera Kawagučiko , lanovka s výhledy na posvátnou horu (v případě dobrého počasí), relaxace uprostřed přírody; nocleh u jezera.
7. den: Fudži – Macumoto: úžasný květinový festival Šibazakura; posvátné prameny Ošino-Hakkai, kde v minulosti procházeli rituální očistou poutníci před výstupem na horu Fudži; přejezd do historického města Macumoto.
8. den: Macumoto – Kamikóči : celodenní výlet do srdce Japonských Alp – den v překrásné přírodě podél horské řeky Azusa s mosty Kappa a Mjódžin; odpočinek v idylické svatyni Hotaka proslavené svým křišťálově čistým horským jezírkem.
9. den: Macumoto – Nagoja : původně dochovaný stejnojmenný hrad (s hradem Himedži považovaný za nejkrásnější v Japonsku ) – slavný svou černou věží a přezdívaný Vraní hrad ; procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači; odpoledne expresem do moderního energického města Nagoja – milovníky moderní architektury potěší fascinující Spiral Towers či Sky Promenade na vrcholu 247 m vysokého mrakodrapu, kde sídlí legendární firma Toyota .
10. den: Nagoja – Ise : celodenní výlet do oblasti Ise – slavná svatyně, nejsvětější místo tradičního japonského náboženství šintó , založeného ve 3. stol.; procházka historickou ulicí Oharaimači s tradičními japonskými domy a obchody s uměleckými suvenýry.
11. den: Nagoja – Kjóto: šinkansenem do srdce japonské kultury ; odpoledne procházka nádherným hustým bambusovým lesem na hoře Arašijama s mnoha chrámy, historickým mostem a obchody s tradičními japonskými řemesly a uměním; večer pozorování gejš v historické čtvrti Gion, nádherně osvětlená svatyně Jasaka a jedinečná atmosféra zábavní čtvrti Pontočó .
12. den: Kjóto – Hiei : celodenní výlet na posvátnou horu – magická procházka prastarým chrámovým komplexem Enrjakudži, odlehlé zahrady, tichá zákoutí, mechem porostlé chrámové budovy a mohutné pagody v tichu, které porušuje jen občasný úder vzdáleného gongu.
13. den: Kjóto – Fukuoka : přejezd šinkansenem na ostrov Kjúšú – projedeme i téměř 19 km dlouhým podmořským tunelem Šin-Kanmon; klidné odpoledne na nedalekém romantickém ostrůvku Nokonošima s nádherným parkem plným květů (na jaře afrikány, na podzim krásenky) a s okouzlujícími výhledy na okolní moře a ostrovy.
14. den: Fukuoka – Aso / Beppu : v případě příznivého počasí a dobrého stavu komunikací výlet do Aso – nadpřirozená krása sopečného pohoří – přejdeme rozlehlou horskou louku Kusasenri, podíváme se na dokonale kónickou a svěže zelenou horu Komezuka, a pokud nám geotermální aktivita dovolí, vystoupíme i na nejaktivnější japonskou sopku a nahlédneme do jejího kráteru ; v případě špatného počasí Beppu – výlet do města s druhým největším objemem vyvěrající horké vody na světě, prohlídka osmi „pekel“ – barevných vřídel zahalených v hustém dýmu.
15. den: Fukuoka – Ósaka – Praha: prohlídka města – procházka parkem Óhori, vyhlídka na město z místa, kde původně stál fukuocký hrad; možnost ochutnat slavnou místní specialitu tonkocu rámen; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké letiště Kansai a odlet, přílet do ČR 16. den.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: CHINA TOURS, s. r. o.)