Hlavní stránka
Zájezdy
Mongolsko

To nejlepší z MongolskaProgram zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Ulánbátaru.
2. den: PŘÍLET DO ULÁNBÁTÁRU: Přílet do Ulánbátaru, transfer do hotelu, ubytování. Volný odpočinkový den s možností orientační procházky městem s průvodcem.
3. den: ULÁNBÁTAR – POUŠŤ GOBI: V ranních hodinách transfer na letiště a následný odlet do hlavního města Jihogobijského ajmagu – Dalanzadgad. Po příletu transfer do jurtového kempu, ubytování. Po obědě se vydáte prozkoumat úchvatnou krajinu Národního parku Gobi Gurvan Saikha. Navštívíte kaňon Yolyn Am, kde i v pozdním létě zůstavají kusy ledu v kontrastu s rozkvetlými květy. Prohlédnete si muzeum pouště Gobi a poté se můžete projet na koni k ledovcovým polím. Návrat do kempu, večeře nocleh.
4. den: PÍSEČNÉ DUNY KHONGOR: Dnes vás čeká cesta k největším písečným dunám v Mongolsku – Khongor. Písečné duny patří k nejúžasnějším scenériím pouště Gobi, jsou dlouhé 180 km, 20 km široké a mohou dosáhnout výšky 200 metrů. Kříží je řeka Khongor, která vytváří kontrastní zelenou oázu uprostřed pouště. Vžijete se do role mongolských nomádů z Gobi a projedete se napříč dunami na velbloudech, kteří neodmyslitelně patří k dopravním prostředkům pouště Gobi. Večeře, nocleh v jurtovém táboře.
5. den: BAYANZAG – KLÁŠTER ONGI : Po snídani se vydáte do Bayanzagu známého jako „Planoucí útesy“. Zde se nachází světoznámé paleontoligické naležiště dinosaurů a prvního dinosauřího vejce na světě, které objevil americký paleontolog Roy Chapman Andrews. Po obědě pokračujete k ruinám starobylého kláštera Ongi, ležícího na břehu řeky Ongi. Kdysi býval jedním z největších klášterů v Mongolsku, byl založen v roce 1660 a sestával ze dvou chrámových komplexů. Starší jižní komplex se skládal z různých administrativních budov včetně 11 chrámů. Severní komplex byl postaven v 18. století a skládal ze 17 chrámů. Klášterní komplex byl během represí zničen ve 30. letech 19. století, nyní se postupně obnovuje. Večeře a nocleh v jurtovém táboře.
6. den: KARAKORUM - ERDENE ZUU : Snídaně. Odjezd z pouště Gobi do centrální části Mongolska, během cesty můžete pozorovat změny přírodních scenérií, okouzlující krajinu s volně se pasoucími kozami, kravami či malými koňmi. Zastavíte se ve městě Karakorum, které ve 13. století bylo hlavním městem Čingischánovy říše. V té době se jednalo o politické, hospodářské a kulturní centrum rozlehlé říše. Navštívíte největší a nejstarší klášter Erdene Zuu a muzeum, kde uvidíte artefakty Velké mongolské říše, doby kamenné, bronzové a další skvosty země. Večeře a nocleh v jurtovém táboře.
7. den: NOMÁDI a horké prameny TSENKHER : Snídaně. Vydáte se do ajmaku Arkhangai k horkým pramenům Tsenkher, které mají léčivé vlastnosti zejména u kloubních onemocnění či onemocnění nervového systému. Po cestě do tábora zastávka u rodiny mongolských nomádů, kteří žijí v horské oblasti Khangai. Na chvíli proniknete do života těchto kočovníků, ochutnáte tradiční mléčné výrobky včetně slavného nápoje Kumys, což je kysané kobylí mléko a budete moci porovnat rozdíly žití mezi oblastí Gobi a Khangai. Ve večerních hodinách si v kempu dopřejete minerální koupel v termálních jezírkách. Večeře a nocleh v jurtovém táboře.
8. den: NP KHORGO-TERKH: Snídaně. Přejezd stepí do národního parku Chorgo, kde se nachází vyhaslá sopka Khorgo a překrásné jezero Terkhiin Tsagaan Nuur, které vzniklo přehrazením horského údolí lávovými proudy a nachází se ve výšce 2.060 m n.m. Po příjezdu zdoláte vrchol kráteru Khorgo (2.240 m n.m.) odkud se naskýtá nádherný výhled. V podvečer si můžete udělat procházku kolem jezera nebo si i zarybařit. Večeře a nocleh v jurtovém táboře.
9. den: SHINE IDER: Snídaně. Dnešní cesta povede podél jezera Terkh s úžasnými výhledy na vodní ptáky, projedete vysokohorským průsmykem se zalesněnými horami. Po příjezdu do oblasti Shine ider budete mít volno k odpočinku či procházce v přírodě. Večeře formou mongolského barebecue, ochutnáte tzv. „chorchog“. Nocleh v jurtovém táboře.
10. den: NP KHÖVSGÖL: Odjezd do národního parku Khövsgöl, cestou se podíváte na tzv. jelení kameny. Jedná se o megality, na kterých jsou vytesáni běžící jeleni a jejich původ není zcela jasný. Po příjezdu ubytování v kempu u scénického jezera Khövsgöl, volno k odpočinku či zkoumání okolí jezera, kterému se také přezdívá „bajkalské“. Večeře a nocleh v jurtovém táboře.
11. den: NP KHÖVSGÖL A PASTEVCI SOBŮ: Po snídani navštívíte izolovaný kmen pastevců sobů zvaných Cátani. Poznáte život pastýřů sobů v tajze, kteří i přes pokusy o násilné přesídlení si pevně chrání způsob života starých lesních národů. Odpoledne volno k relaxaci u jezera, případně vyžití různých aktivit rybaření, jízda na koni, apod. Nocleh a večeře v jurtovém táboře.
12. den: MÖRÖN – ULÁNBÁTAR : Odjezd na letiště v Mörönu a následný odlet do Ulánbátaru. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, nocleh.
13. den: ULÁNBÁTAR : Snídaně. Individuální volno k posledním nákupům či procházce městem.
14. den: ODLET DO PRAHY: Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy.

27.07. - 09.08.20 pondělí - neděle
snídaně letecky (Praha)
Sleva 7% 79 990 Kč 74 390 Kč
cena za 14 dní (12 nocí)
(TourOperátor: ESO travel a.s.)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Ulánbátar a Mörön – Ulánbátar – Praha
  • letištní taxy
  • 3 noclehy v Ulánbátaru
  • 6 noclehů v jurtě (společné sociální zařízení v táboře) s plnou penzí
  • program a transfery dle itineráře
  • místního průvodce a průvodce ESO travel (min. 16 osob)

Cena nezahrnuje

  • mongolské vízum (cca 2.300,- Kč)